• DirectionRaba Niżna 347, 34-730 Mszana Dolna
  • Phone510-263-443

Coraz częściej przy budowie domu decydujemy się na wybór drzwi przesuwnych. Często jednak z bardzo małą wiedzą o tych systemach. W tym artykule postaramy się Państwu nieco przybliżyć temat drzwi i okien przesuwnych. Nazwy, a raczej skróty pochodzą z języka niemieckiego co nieco utrudnia rozszyfrowanie sposobu działania okucia przesuwnego.


Drzwi przesuwno-podnoszone HS:


Jest to typ drzwi które wymagają zastosowanie innego profilu niż w przypadku standardowych rozwiązań rozwierno-uchylnych. Nazwa wywodzi się z słowa Hebe-Schiebe. Przesunięcie drzwi następuje po podniesieniu drzwi. Podnoszenie i opuszczanie (a z nim uszczelnianie drzwi) wykonujemy oczywiście klamką. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie bezawaryjność działania oraz wygodę z użytkowania. Największym minusem jest niestety bardzo zaporowa cena w porównaniu do innych rozwiązań. Drzwi typu HS ponadto można stosować w dużo większych skrzydłach (szerszych) w porównaniu do okuć typu HKS czy PSK. 

Więcej o drzwiach HS znajdą Państwo klikając TUTAJ

 

Drzwi przesuwno-uchylne HKS i PSK:

 


Drzwi w tych wariantach to coś więcej niż tylko sam przesuw. Ich przewagą nad HS-ami jest możliwość uchyłu skrzydła aktywnego. Jest to na obecną chwilę najbardziej optymalne cenowo i jakościowo rozwiązanie. Skrzydło przesuwne sterowane za pomocą klamki przesuwa się i uchyla w zależności od rodzaju okucia jest to mniej lub bardziej zautomatyzowane. Udźwig rolek przesuwnych w okuciach Maco które stosujemy do naszych przesuwek wynosi 200kg co daje niemałe możliwości.

Więcej o okuciach i drzwiach HKS znajdą Państwo klikając TUTAJ