• DirectionRaba Niżna 347, 34-730 Mszana Dolna
  • Phone510-263-443

Szprosy zmieniają diametralnie wygląd okna, tym samym podnosząc prestiż konstrukcji. Nadają stolarce pięknego wyglądu co znacznie wpływa za ogólny zarys budynków, w których takie okna są montowane. W naszej ofercie posiadamy okna z wszystkimi modelami szprosów. Od wewnątrzszybowych po wiedeńskie. Jak wszystkie elementy w naszych oknach również szprosy wykonane są z najlepszej klasy materiałów wykończonych na najwyższym poziomie. Zapraszamy do galerii zdjęć w której można obejżeć więcej fotografii okien z szprosami: Galeria Szprosów

W ofercie posiadamy następujące rodzaje szprosów:

Wewnątrzszybowy:
Są to podziały wmontowane we wnętrzu pakietu szybowego. Największą zaletą takich szprosów jest fakt że nie osiada na nich kurz, przez co się nie brudzą oraz łatwość mycia szyb - w związku z tym że szpros jest w środku szyby mycie okna jest równie łatwe jak w przypadku okien bez podziałów. Szprosy wewnątrzszybowe można stosować zarówno w oknach z szybami jedno i dwukomorowymi. Do wyboru mamy zarówno szerokość jak i kolor (od białych po drewnopodobne).

Drewniany naklejany jednostronnie od zewnątrz:
Szprosy tego typu to drewniane konstrukcje, które od zewnątrz dają ten sam efekt co szpros wiedeński, jednak od środka szyba jest gładka i widoczny jest silikon, na którym zamocowany jest szpros. Jest to ekonomiczne rozwiązanie zastosowania szprosów drewnianych, które niewątpliwie nada budynkowi niepowtarzalnego smaku.

Wiedeński:
Szprosy wiedeńskie to kwintesencja smaku i estetyki wykonania. Na szpros wiedeński składają się szprosy drewniane dwustronnie naklejane na specjalnych taśmach i silikonie, a pakiet szybowy wypełniony jest ramką, identyczną jak po obwodzie szyby. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy efekt, w którym każdy podział wygląda jak oddzielna mała szyba. Do wyboru mamy różne grubości, a drewno oczywiście będzie pomalowane w identycznym kolorze co okno. Szprosy wiedeńskie można stosować w szybach jedno i dwukomorowych.

Drewniany w ramce na zawiasach od zewnątrz:
Ten rodzaj szprosów to nowoczesne rozwiązanie, które ma bardzo duże zalety. Po pierwsze daje piękny wygląd od zewnątrz i od środka. Szprosy ze względu na fakt że są osobną konstrukcją, osadzoną na skrzydle okiennym, na specjalnych zawiasach, można je swobodnie otworzyć do mycia lub nawet zdemontować żeby odmienić na jakiś czas domostwo.Konstrukcyjny:
Szprosy konstrukcyjne przeważnie wykonywane są przy małej ilości podziałów i dużych przeszkleniach. Zapewniają większą stabilność konstrukcji oraz nadają większej masywności oknu, w którym są montowane. Minimalna szerokość takiego podziału to 8cm. W przypadku tego rodzaju podziałów każda szyba montowana jest osobno.