• DirectionRaba Niżna 347, 34-730 Mszana Dolna
  • Phone510-263-443

Powody dla których warto zainwestować w okna drewniane:

- Drewno pięknie wygląda, jest miłe w dotyku, a jego obecność dodaje nie tylko walorów estetycznych, ale także podnosi standard budynku. Za piękno drewna odpowiada wiele czynników – niepowtarzalna struktura, rysunek słoi, ciepły odcień.

- Zarówno okna jak i drzwi drewniane podnoszą prestiż budynku. Biorąc pod uwagę fakt że okna drewniane prezentują podobny przedział cenowy co dobrej jakości okna PCV i fakt że to nadal drewno jest materiałem luksusowym, który wprowadza do wnętrz elegancję i świadczy o wysokim standardzie wykończenia budynku.

slajder okna2

- Okna drewniane to nie tylko wygląd i luksus, ale także bezpieczeństwo. Stolarka PCV wykonana jest z polichlorku winylu, w którym zawartość chloru dochodzi do 56%. W razie pożaru przy topieniu się okien plastikowych, wytwarzane są niebezpieczne substancje takie jak kwas chlorowodorowy i węglowodory chlorowane które są bardzo trujące i szkodliwe.

- Drewno jest materiałem bliskim i przyjaznym człowiekowi. Człowiek stosuje ten materiał budowlany od stuleci. Jest to pewna i sprawdzona inwestycja. Okna drewniane nadają naszemu domostwu to czego nie są w stanie dać inne okna – naturalne pochodzenie, dzięki czemu nasz dom nie staje się sztuczną, hermetyczną puszką. Drewno zapewnia nam przyjemny i relaksacyjny mikroklimat pochłaniając nadmierną ilość wilgoci z wnętrza i oddając go gdy jest taka potrzeba.

- Okna drewniane zapewniają bardzo dobre parametry termiczne oraz akustyczne. Wpływ na to mają nie tylko ciepłe szyby zespolone, ale także wysokiej klasy uszczelki oraz nowoczesne rozwiązania techniczne w budowie okna.

- Obecnie wykonywane okna drewniane to całkowicie inny produkt niż te sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Współczesna technologia znacznie różni się od okien choćby z lat 90. Teraz stosujemy dużo lepsze szyby, okucia, lakiery, selekcjonowane drewno oraz nowoczesne głowice czy agregaty lakiernicze.  To wszystko w połączeniu z wysokimi normami co do jakości produktu które sobie stawiamy, ma wpływ na dużo wyższą jakość stolarki i zapewnia jej większą żywotność.

- Drewno jest najmniej szkodliwe dla środowiska. Przygotowanie drewna do produkcji okien jest dużo bardziej przyjazne środowisku niż wytworzenie PCV przez mniejsze zapotrzebowanie na energię. Powoduje to mniejsze zużycie paliw oraz niższą emisję spalin. Dodatkowo w czasie gdy nadejdzie czas na wymianę stolarki dużo łatwiej będzie ją utylizować. Czego nie można powiedzieć o plastikach.

- Okna drewniane to dużo większa liczba możliwości.  Bogata paleta lakierów lazurujących oraz praktycznie nieograniczona paleta RAL, dają poczucie wolności w doborze barwy naszej stolarki. Dodatkowo jak wiadomo okna o nietypowym kształcie są częściej produkowane właśnie z drewna –zapewnia ono dużo większą sztywność konstrukcji.

 

Nasza oferta profili okien drewnianych:

Okna Natura pelna specyfikacjaOkna Premium78 pelna specyfikacjaOkna Premium88 pelna specyfikacjaOkna ALU pelna specyfikacja